top of page
Tai Chi Practice on the Waterfront

QIGONG

Ruch, Oddech, Myśl.

Qi Gong jest pradawną techniką uzdrawiania wywodzącą się z Chin. Jej początki sięgają do czasów mistycznych Pięciu Władców i dynastii Xia (2852-2202 r. p.n.e.)

Słowo Qi Gong złożone jest z dwóch znaków chińskich: Qi i Gong.

  • Qi oznacza energię życiową płynącą w naszym organizmie

  • Gong natomiast oznacza mistrzowskie opanowanie czegoś

Qi Gong to unikalna metoda która łączy ruch ciała, oddech i koncentrację. Przeciwdziała ona chorobom, pomaga ludziom odzyskać utracone zdrowie i przedłużyć życie.

Sztuka ta powstała przez wnikliwą obserwację przyrody, ludzkich zachowań, świata zwierząt i roślin oraz zgłębianie natury różnorodnych zjawisk, zwłaszcza mechanizmów starzenia się i przeżywania.

Istnieją różne odmiany Qi Gongu, znalazły one zastosowanie od medycyny począwszy a na metodach walki (np. Kung Fu) skończywszy. Idea stosowania Qi Gong w celach terapeutycznych oraz w profilaktyce zdrowia, opiera się na przekonaniu, iż siła umysłu wpływać może na fizjologiczne funkcje organów wewnętrznych.

Przeciwskazania: Brak

MOJE ZAJĘCIA

_MG_6809.CR2

KURS QIGONG DE RUI
(PODSTAWOWY)

do 6h - 500zł

Na tym kursie dowiesz się czym jest QiGong. Poznasz podstawowe zagadnienia z nim związane oraz nauczysz się serii ćwiczeń, które będziesz mógł praktykować samodzielnie

TRENING GRUPOWY QIGONG
 

do 1h - 25zł

Jest to świetna propozycja na spędzenie miłego czasu. Dodatkowo poprawisz swoje samopoczucie, zażyjesz trochę ruchu, wyciszysz umysł, a co więcej udoskonalisz swoje ruchy i zagłębisz się w tematyce QiGongu.

Tai Chi Class
Siedząca medytacja

TRENING INDYWIDUALNY QIGONG(STACJONARNIE I ONLINE)

do 1h - 50zł

Jeżeli masz ochotę trochę poćwiczyć pod okiem trenera, ale nie możesz lub nie masz ochoty uczestniczyć w zajęciach grupowych- zajęcia indywidualne są idealnym wyborem dla Ciebie

bottom of page